W restauracji Filharmonia doskonale zdajemy sobie sprawę, jak szybko mija sezon na truskawki, który przypada na miesiąc: czerwiec i lipiec. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby w przygotowywanych deserach wykorzystać ten niezwykle smaczny, słodki i uwielbiany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych owoc. Stąd też niezwykle kreatywni kucharze, podchodzący z ogromną pasją do swojej pracy, tworzą wyjątkowe przysmaki, inspirowane kuchnią kaszubską.

Stawiamy na lokalne produkty – truskawka kaszubska

Ze względu na wysoką jakość zarówno pod względem obsługi, jak i samych potraw, Restauracja Filharmonia w trosce o swoich gości, korzysta wyłącznie ze sprawdzonych produktów, dzięki którym kucharze są w stanie wyczarować coś pysznego. I nie inaczej jest w przypadku owoców sezonowych, gdzie to lokal zaopatruje się w jeden z lepszych gatunków truskawek, do jakich z pewnością można zaliczyć truskawki kaszubskie. Są one doskonałą odpowiedzią na pytanie, które z pewnością zadaje sobie niejedna smakosz, a mianowicie: jakie truskawki są najsłodsze? Wyjątkowość truskawki kaszubskiej wynika z tego, że jest ona najsmaczniejszą i najsłodszą ze wszystkich odmian, a to za sprawą tego, że dojrzewa na słonecznych stokach morenowych wzgórz na Pomorzu w otoczeniu lasów sosnowych i jezior. Mimo że truskawki kaszubskie prezentują się dość niepozornie, jednak ich wyjątkowy aromat i smak sprawia, że wiele osób po ich skosztowaniu, zakochuje się w ich słodkim, poziomkowym smaku.

Gdańsk: Desery z truskawkami kaszubskimi

Truskawki kaszubskie owocują na przełomie czerwca i lipca, dlatego właśnie w tym okresie najlepiej wybrać się na wyjątkowy deser. Gdańsk i jego letnia atmosfera inspirują naszą kuchnię do tworzenia wyjątkowych smaków z lokalnych produktów. Okazałe truskawki z rodzimych Kaszub doskonale dopełniają nasze tradycyjne słodkości.
W naszym menu znajdą Państwo klasykę wszech czasów, bywalczynie wielu bankietów i spotkań towarzyskich – lekką, chrupiącą z zewnątrz i miękką w środku – Bezę Pavlova. Tradycyjny deser bezowy składa się z puszystego kremu na bazie śmietanki, który nasz mistrz kuchni dopełnia jakościową białą czekoladą, która nie obciąża nadmiernie całości, ale dodaje jej słodyczy i mlecznego posmaku. Na wierzch okazałego deseru układa świeże owoce, które nie tylko nadają orzeźwienia, ale również sprawiają, że zwieńczenie obiadu lub popołudniowa kawa w naszym restauracyjnym ogrodzie prezentuje się po prostu pięknie.

Restauracja Filharmonia to wyjątkowe miejsce, które od lat cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców Gdańska, samego Trójmiasta, jak i turystów, którzy od lat bardzo chętnie odwiedzają to niezwykle malownicze nadmorskie miasto. Wieloletnie zaufanie naszych stałych klientów zawdzięczamy sięganiem po lokalne, pewne wyroby oraz wykorzystywanie sezonowych produktów, to właśnie dlatego w naszej kuchni nigdy nie wieje nudą.