Położona w Gdańsku Filharmonia Bałtycka to wyjątkowe dla każdego melomana miejsce. Obiekt ten zamknięty w charakterystycznej dla trójmiejskiej, neogotyckiej zabudowie, jest dziś prawdziwą świątynią muzyki i dobrych smaków. Co ciekawe, nie wszyscy wiedzą, że jeszcze 20 lat temu funkcjonowała w nim… elektrownia.

Filharmonia w Gdańsku

Dawniej na miejscu obecnej filharmonii działała elektrociepłownia. I choć powstała ona już pod koniec XIX wieku, to obiekt ten odrestaurowano dopiero w latach 1998 – 2005. Dzięki wprowadzonym zmianom budynek został odnowiony i dostosowany do swej nowej roli. W związku z mającą miejsce przebudową ten znajdujący się na terenie wyspy Ołowianki budynek został podzielony na kilkanaście pomieszczeń, wewnątrz których odbywają się koncerty, spotkania dodatkowo znajduje się tu dość niezwykła, nastrojowa restauracja. Dziś wewnątrz filharmonii znalazło się miejsce dla koncertowej sali głównej dla maksymalnie 1000 osób, kameralnej sali jazzowej dla 200 osób, dwóch sal wielofunkcyjnych, sali wystawowej, a także hotelu, w którym jednorazowo może nocować aż 60 osób.

Filharmonia Bałtycka — miejsce (kulinarnych) spotkań

Ważnym elementem budynku i otoczenia Filharmonii Bałtyckiej jest restauracja z ogrodem. Znajduje się ona w bocznej części budynku, od strony wpadającej do Bałtyku odnogi Wisły. Restauracja w Filharmonii Bałtyckiej W zasadzie funkcjonuje na aż trzech różnych poziomach, z których każdy oferuje nieco inny standard. W obiekcie nie mogło zabraknąć np. kameralnej sali VIP, która wręcz urzeka swą przytulną aranżacją. Bardzo widowiskowym elementem tutejszej aranżacji jest wyjątkowe, bo zajmujące aż 120 metrów kwadratowych malowidło ścienne. Dzięki niemu ta wyjątkowa, nastrojowa restauracja z pewnością pozostanie w pamięci każdego z Gości.

Restauracja dla turystów i nie tylko

Wykwintny charakter restauracji z pewnością pomaga lepiej przeżywać spotkania z muzyką artystyczną. Warto jednak podkreślić, że jest to miejsce dla każdego turysty, który chce zjeść posiłek w wyjątkowym i niepowtarzalnym miejscu. W związku z tym, że w skład obiektu wchodzi również przestrzeń usytuowana na świeżym powietrzu, Goście mają możliwość rozkoszowania się niezwykłym widokiem, jaki oferuje ta restauracja z ogrodem. A wszystko to dzięki muzyce i ludzkiej pomysłowości.

Filharmonia Bałtycka Restauracja to obiekt, który jest coraz popularniejszy na mapie Gdańska. Warto go odwiedzić zarówno ze względu na świetną muzykę, jak i naprawdę smaczne jedzenie dostępne w naszym menu.