Wpisując w wyszukiwarkę „restauracja Gdańsk Stare Miasto”, z pewnością trafisz na Filharmonię, która znajduje się w budynku Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina. Położona w pięknym miejscu, na wyspie Ołowiance, doskonale wpisuje się w klimat zrewitalizowanego terenu poprzemysłowego. Poza urokliwą lokalizacją między Mołtawą a Kanałem na Stępce, przyciąga różnorodną kuchnią, której skosztują z chęcią zarówno zwolennicy tradycji, jak i stylu fusion. Żeby jednak zasiąść wygodnie w klimatycznym wnętrzu lub przy stoliku zewnętrznym z widokiem na rzekę i pobliski Żuraw, symbol miasta, trzeba do restauracji oczywiście dotrzeć. Jak to zrobić? W tekście poniżej prezentujemy kilka najczęściej wybieranych przez Gdańszczan sposobów.

Restauracja Gdańsk Centrum – do „Filharmonii” pieszo przez kładkę

Jeśli znajdziesz się na gdańskiej Starówce prawdopodobnie najłatwiej i najszybciej pokonasz drogę do „Filharmonii” pieszo. Mimo że restauracja znajduje się na wyspie, to jednak można do niej dotrzeć aż trzema drogami. Dwie z nich wiodą przez Kanał na Stępce – jedna od ulicy Na Stępce, a druga – od pobliskiego skrzyżowania Angielskiej Grobli z Szafarnią. Można nimi dojechać do restauracji taksówką lub samochodem.
Od strony Starówki dotrzesz na Ołowiankę jedynie pieszo. W tym celu musisz skierować się w stronę nabrzeża Motławy. Jeśli znajdziesz się na Długim Pobrzeżu, kieruj się w stronę Żurawia. Mijając go, przejdziesz na Rybackie Nabrzeże, a następnie na Wartką. Cały czas musisz kierować się w stronę Mostu Wapienniczego, aż dojdziesz do zwodzonej kładki na Ołowiankę.

Niezawodne gdańskie autobusy

Jeśli w twoją nawigację wpiszesz „Filharmonia, restauracja Gdańsk Stare Miasto” z pewnością trafisz na miejsce bezbłędnie, poruszając się pieszo lub samochodem. Co jednak, jeśli znajdujesz się w pewnej odległości od Starówki i nie masz do dyspozycji auta? Czy można łatwo dotrzeć do „Filharmonii” środkami komunikacji miejskiej? Oczywiście, że tak. W pobliże Ołowianki dostaniesz się kilkoma liniami autobusowymi. Jadąc autobusem linii 130 (z kierunku Jasień PKM) lub 166 (z kierunku Sztutowska) musisz wysiąść na przystanku Rybaki Górne 01, z którego już po 5 minutach dotrzesz do kładki przez Motławę. Zaledwie 2-3 minuty dłużej zajmie ci droga z przystanku Brama Wyżynna 05, dokąd dotrzesz autobusami linii 106, 108, 111, 112 czy 118. Jeśli przyjdzie korzystać ci z autobusu nocnego, kieruj się na przystanek Brama Wyżynna 03, na którym zatrzymują się nocna 8, 9, 14 i 78. W ciągu dnia dotrzesz tu autobusem 131.

Dojazd do gdańskiej Filharmonii tramwajem i kolejką

Kiedy myślisz „restauracja Gdańsk centrum”, z pewnością poza smacznym jedzeniem i miłą atmosferą, oczekujesz miejsca, do którego dostaniesz się sprawnie i szybko. Warto wiedzieć, że do „filharmonii” dotrzesz także innymi środkami transportu publicznego niż autobus. Możesz skorzystać z kilku linii tramwajowych, m.in. z zatrzymujących się na przystanku Brama Wyżynna 01 „siódemki” kursującej między przystankiem Łostowice Świętokrzyska a Nowy Port Zajezdnia, czy „ósemki” (trasa Stogi – Jelitkowo). Do restauracji dojedziesz również kolejką SKM. Do Gdańska Śródmieścia możesz nią dotrzeć z Sopotu, Gdyni, Rumii, Redy oraz z Wejherowa.
Wiecie już jak do nas dojechać, zapraszamy na wyjątkowe kaszubskie potrawy, dostępne w naszym menu!