Jarmark św. Dominika to jedna z większych, letnich atrakcji. Tradycja organizowania jarmarku sięga 1260 roku i przetrwała aż po dziś dzień, gromadząc w jednym miejscu rękodzieło, sztukę i smaki z całego świata. Jarmark św. Dominika 2022- kiedy i gdzie będzie się odbywał?

Jarmark św. Dominika 2022

Jarmark św. Dominika 2022 odbędzie się w dniach 23 lipca – 14 sierpnia w Gdańsku. W obecnym roku jarmark obejmie aż 21 gdańskich ulic, które zostały podzielone na różne strefy, w tym między innymi:

stoiska jednodniowe,

regionalne przysmaki,

kuchnie świata,

artyści i rzemieślnicy,

uliczka polskich projektantów,

kolekcjonerzy i antyki,

uliczka litewska,

uliczka pomorska.

Jarmark dominikański 2022 daje możliwość nie tylko zakupu pięknych pamiątek, niespotykanych dziś antyków czy spróbowania dań z niemal całego świata. Na terenie jarmarku dostępne będą 3 sceny, na których odbędą się liczne koncerty.

Jak zaplanować zwiedzanie jarmarku dominikańskiego?

Mieszkańcy Gdańska, pasjonaci jarmarków czy osoby, które na przełomie lipca i sierpnia wyjeżdżają w tamte strony na wakacje, powinny w odpowiedni sposób zaplanować zwiedzanie jarmarku dominikańskiego. Nie jest tajemnicą, że przy ilości 650 stoisk trudno byłoby je wszystkie odwiedzić jednego dnia. O wiele lepiej podzielić sobie czas tak, aby móc zajrzeć we wszystkie, interesujące nas miejsca. Pomocne okazują się tutaj strefy, choć z drugiej strony smaków regionalnych czy z całego świata warto próbować codziennie. Jeśli w danym czasie nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na dłuższy pobyt nad morzem, jarmark dominikański 2022 możemy zwiedzić na przykład podczas weekendowego wypadu do Gdańska. Jest on doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu i zakupienie kilku drobiazgów, które mogą nam się przydać w domu.

Dlaczego warto odwiedzić Gdańsk?

Gdańsk co roku przyciąga do siebie rzesze turystów, którzy z jednej strony chcą cieszyć się wakacjami na plaży, z drugiej strony zaznać nieco wielkomiejskiego życia i zakosztować pysznych smakołyków, jakie serwuje na przykład restauracja Gdańsk Stare Miasto. Nie jest tajemnicą, że to właśnie jarmark św. Dominika cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z całej Polski. Jego powodzenie można porównać do największych, świątecznych jarmarków europejskich. Co jednak w przypadku, gdy pogoda nie dopisuje? Na szczęście jarmark trwa na tyle długo, że z pewnością przypadnie na kilka słonecznych, pięknych dni. Turystów, którzy przyjeżdżają do Gdańska, zaprasza również restauracja kaszubska, w której można zjeść smaczne posiłki o każdej porze roku. Nasze menu obfituje w specjalności regionalnej kuchni kaszubskiej. Restauracja Gdańsk Stare Miasto zachęca do próbowania dań regionalnych, które skradają serca turystów z całej Polski.