Jesień może mieć dwa oblicza. Z jednej strony zachwyca różnorodnością kolorów – spacerując po parku lub lesie, można obserwować drzewa zmieniające swą szatę. W delikatnych promieniach jesiennego słońca czerwone, żółte czy brązowe liście urzekają swymi barwami, wprowadzając nas w nieco nostalgiczny nastrój. Z drugiej – plucha, coraz niższe temperatury i przenikliwy wiatr skutecznie mogą zniechęcić do wyjścia na popołudniową przechadzkę. W takiej sytuacji niezastąpione okazują się napoje rozgrzewające na jesień: domowa nalewka lub przepyszna herbata jesienna.

Spacer po Gdańsku jesienną porą

Gdańsk urzeka swym pięknem o każdej porze roku. Odwiedzając to miasto, warto wybrać się na spacer malowniczymi uliczkami. Na turystów czeka tu wiele zabytków zlokalizowanych m.in. na Starym Mieście (obejmującym północną część Śródmieścia) i na Głównym Mieście. Popularną trasę spacerową wyznacza Trakt Królewski. Swój początek ma on przy Bramie Wyżynnej, a kończy się przy Zielonej Bramie. Z kolei wędrując po wysuniętym nieco na północ Starym Mieście, warto na chwilę zatrzymać się przy Ratuszu Starego Miasta (wybudowany został pod koniec XV w.) czy Średniowiecznym Wielkim Młynie.

W okolicach gdańskiej Starówki nie brakuje też restauracji, w których oprócz pysznego jedzenia można znaleźć w menu także wyśmienite napoje, które rewelacyjnie rozgrzeją w chłodniejszy dzień.

Jak skutecznie rozgrzać się, gdy jesień pokazuje chłodniejsze oblicze?

Jesienna aura może okazać się zaskakująca. Na kaprysy pogody powinni być przygotowani nie tylko turyści odwiedzający górskie szlaki, lecz także osoby wypoczywające nad morzem. Wrzesień, październik i listopad to miesiące, w których złota polska jesień przeplata się z ponurą aurą panującą za oknem i chłodem doskwierającym zwłaszcza zmarzluchom. Na taką okoliczność niezastąpione są napoje rozgrzewające.

Gdzie w Gdańsku można odpocząć podczas jesiennego spaceru, skosztować przepysznych potraw kuchni autorskiej z elementami kuchni fushion, podziwiając przy tym historyczne wnętrza zabytkowego budynku? Przed zmarzniętymi turystami i mieszkańcami Gdańska swoje bramy szeroko otwiera znajdująca się na wyspie Ołowiance restauracja Filharmonia. Z gdańskiej Starówki można dojść na wyspę m.in. przez zwodzoną kładkę.

Napoje rozgrzewające na jesień – najlepsze propozycje od restauracji Filharmonia

W restauracji Filharmonia czekają na strudzonych wędrowców nie tylko aromatyczne przystawki jak np. boczniaki w chrupiącej panierce czy klasyki kaszubskiej kuchni, m.in. zupa kaszubska musztardowa, lecz także rozgrzewające napoje, które najlepiej smakują jesienią. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje domowa nalewka „FILHARMONIA”.

Wśród innych rozgrzewających propozycji znajduje się także herbata jesienna serwowana w dwóch odsłonach: klasycznej czarnej, jak i smakowej. Doskonale smakuje z dodatkiem cytryny. Odwiedzając następnym razem Gdańsk, warto wybrać się do restauracji Filharmonia, aby skosztować przysmaków kaszubskiej kuchni. W karcie coś dla siebie znajdą także osoby preferujące kuchnię wegetariańską.