Gdańsk to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Każdego sezonu urzeka swym urokiem zarówno turystów z kraju, jak i z zagranicy. Nic w tym dziwnego bowiem każdy może poczuć się tu wyjątkowo. Miasto wyróżnia niepowtarzalna architektura starówki wraz z jej bogatą historią, a także liczne restauracje i hotele na najwyższym światowym poziomie. Co jednak szczególnie wyjątkowe, to bliskość Morza Bałtyckiego. Dzięki Zatoce Gdańskiej i jej licznych plażach możemy korzystać z kąpieli słonecznych oraz wybrać się na spacer wzdłuż linii brzegowej. Poznajmy zatem plaże w Gdańsku, a jest ich naprawdę sporo.

Najpopularniejsze gdańskie plaże, które musisz odwiedzić!

Patrząc na mapę Gdańska, ciężko zdecydować, na którą plażę się udać. Wymieńmy te najbardziej popularne, a może wybór będzie nieco łatwiejszy. Plaże w Gdańsku najczęściej nazywane są tak samo, jak dzielnice miasta. Wśród nich jest:

  • Jelitkowo
  • Brzeźno
  • Westerplatte
  • Stogi
  • Górki Zachodnie
  • Wyspa Sobieszewska

Plaże w Gdańsku

Każda z plaż jest na swój sposób niezwykła i trochę inna od pozostałych. W Jelitkowie, Brzeźnie i na Stogach znajdują się bardziej komercyjne miejsca do opalania, które poza kąpielami słonecznymi i morskimi oferują bogatą infrastrukturę turystyczną. Znajdziesz tu liczne nadmorskie restauracje, kawiarnie, wypożyczalnie sprzętów wodnych i rowerów. Dla dzieci ustawione są zjeżdżalnie wodne, parki rozrywki i budki ze słodkościami. W przerwie od opalania możemy zejść z plaży i od razu zjeść obiad w jednej z lokalnych jadłodajni. Co ciekawe plaża Gdańsk Jelitkowo połączona deptakiem z innymi sąsiadującymi. W kierunku zachodnim z plażą w Sopocie a w kierunku wschodnim z plażą znajdującą się w Brzeźnie. Możemy więc odbyć wygodną przechadzkę na świeżym morskim powietrzu, nie przeciskając się przez leżących na plażach turystów.
Będąc blisko Ołowianki koniecznie sprawdź nasze letnie menu!

Bliżej natury z dala od tłumów ludzi

Pozostałe miejsca, czyli Westerplatte, Górki Zachodnie i Wyspa Sobieszewska to bardziej spokojne lokalizacje, oddalone od centrum miasta. Możemy tu plażować w ciszy, napawając się delikatnym szumem morza, albo spacerować w pięknej pocztówkowej scenerii. Będąc na Westerplatte, możemy przy okazji zwiedzić dawną Wojskową Składnicę Tranzytową. Wyspa Sobieszewska to nie tylko przestrzeń odpoczynku dla ludzi. Przy odrobinie szczęścia spotkamy tu foki, którym dzikość plaży zapewnia spokój i dobre warunki do życia. Plaża Gdańsk Górki Zachodnie to położenie, w którym zaznamy prawdziwego spokoju. Nie ma tutaj dodatkowych atrakcji dla turystów, co sprawia, że w pełni skupimy się na walorach natury. Plażowanie, jak i spacery w takich warunkach pozwalają się odprężyć i na moment zapomnieć o trapiących nas problemach.

Możemy uznać, że wszystkie gdańskie plaże nadają się zarówno do opalania, jak i spacerowania. Każdy z pewnością ma inne oczekiwania i potrzeby. Wybierając się z dziećmi, lepsze mogą okazać się miejsca, w których znajdziemy dodatkowo punkty gastronomiczne, rozrywkowe oraz wypożyczalnie. Gdy jesteśmy sami, nie ma żadnych większych przeszkód, aby wybrać się na którąkolwiek plażę. Ostateczna decyzja zależy od naszych osobistych preferencji. Każda z plaż jest piękna i warta tego, by ją zobaczyć i poznać.