Walentynki to miłosny czas, kiedy każda para chce się wyróżnić. W Gdańsku jest wiele restauracji, które oferują romantyczne kolacje dla par. Jednym z tych lokali jest Filharmonia. Zlokalizowana w zabytkowym gdańskim budynku i oferująca wyśmienitą kuchnię restauracja gwarantuje niezapomniane wrażenia z romantycznego wieczoru.

Restauracja Filharmonia- idealne miejsce na kolację walentynkową

Filharmonia znajduje się w sercu Gdańska, tuż przy Motławie. Restauracja zapewnia eleganckie i przytulne otoczenie, w którym para może cieszyć się wyjątkowym wieczorem. Widok na Długie Pobrzeże i gdańską Starówkę sprawia, że czas spędzony w lokalu będzie jeszcze przyjemniejszy. Niezwykły wystrój i urokliwe oświetlenie wprawią zakochanych w romantyczny nastrój. Jeśli nadal zastanawiasz się, gdzie spędzić Walentyki, Gdańsk to najlepsze rozwiązanie!

Walentyki Gdańsk- co można zjeść?

Menu restauracji Filharmonia przygotowane jest specjalnie na Walentynki. Warto wspomnieć, co pojawiło się na karcie dań w zeszłym roku. Każda para została ugoszczona drinkiem powitalnym. Było to aromatyczne i niezwykłe Amoroso. Na początku każdej kolacji nie może zabraknąć przystawki. Quiche, czyli wytrawny placek podobny do tarty, był interesującym wstępem do dalszych pyszności. Dostępne były dwa dania główne- mięsne i rybne. Dla każdego coś dobrego- kaczka z kluseczkami francuskimi z truflą lub łosoś na maśle i purée z topinamburu. Nie można też zapomnieć o zupie, którą były poprzedzone te dzieła sztuki kulinarnej- vichysousse, czyli krem z pora i cebuli to prawdziwa uczta dla podniebienia. Na deser nasi Goście mogli delektować się doniczkami z czekolady belgijskiej i tiramisu pod red velvet.
Sprawdź nasze tegoroczne propozycje i stałe menu.

Romantyczna kolacja w Gdańsku z kieliszkiem wina

Do każdego dania restauracja oferuje szeroki wybór trunków. Para jest zachęcana do skosztowania wina, które pasują do potraw. Karta win jest niezwykle szeroka i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Lampka tego wykwintnego napoju bogów będzie doskonałym zwieńczeniem wydarzenia, jakim jest romantyczna kolacja w Gdańsku.

Jaka jest historia Walentynek?

Co roku obchodzimy to święto zakochanych, jednak skąd wzięła się ta tradycja? Historia Walentynek sięga starożytności. Według legendy święty Walenty był kapłanem w czasach, kiedy zakazano małżeństw, uważając, że żołnierze są bardziej oddani do walki, jeśli nie mają żon. Walenty był jednym z tych, którzy sprzeciwili się temu zakazowi i pomagał młodym parom brać ślub w tajemnicy. Kiedy kapłan został schwytany i skazany na śmierć 14 lutego, dzień przed swoją egzekucją miał napisać list do kobiety, do której kiedyś czuł się przywiązany. To właśnie stało się źródłem nazwy „Walentynki”. Od tego czasu wysyłano sobie poetyckie wyznania miłości, a w późniejszych czasach podarunki, takie jak kwiaty i słodycze.

Jeśli para szuka idealnego miejsca na romantyczną kolację w Walentynki, Filharmonia jest idealnym miejscem. Restauracja oferuje eleganckie otoczenie, doskonałe jedzenie i obsługę na najwyższym poziomie. To wszystko sprawia, że para może cieszyć się wyjątkowym wieczorem.