Zanim wpiszecie frazę “restauracja Gdańsk Stare Miasto”, poznajcie Filharmonię. Tu przeszłość splata się z przyszłością, a kulinarna tradycja Pomorza spotyka nowoczesną kuchnię fusion.

Wyspa Ołowianka, obok położonego na przeciwnym brzegu Motławy Głównego Miasta, jest jednym z najważniejszych puntów gdańskiego Śródmieścia. Turystów z całego świata ściąga tu między innymi Bursztynowa Aleja Gwiazd, zabytkowe spichrze (których spora część wchodzi w skład Narodowego Muzeum Morskiego), Filharmonia Bałtycka i przepiękny widok na Główne Miasto. To też miejsce, w którym można spróbować kulinarnych propozycji na najwyższym, światowym poziomie. Będąc na Ołowiance, koniecznie odwiedźcie naszą restaurację.

Gdzie zjeść w Gdańsku?

Zastanawiacie się, gdzie zjeść w Gdańsku? Na ul. Ołowianka 1 znajdziecie nie tylko mistrzowskie, nowoczesne interpretacje tradycyjnej kuchni Pomorza, ale też spędzicie czas w świetnie zaaranżowanej przestrzeni. Restauracja Filharmonia mieści się na trzech piętrach neogotyckiego budynku, a z jej okien i dwóch tarasów możecie podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę Motławy i Głównego Miasta. Zabytkowe wnętrza urządzono tak, by nadal mówiły o swojej historii, a jednocześnie zyskały nowy, elegancki charakter. Ze wszystkich trzech kondygnacji możecie ponadto podziwiać efektowne malowidło ścienne o powierzchni 120 metrów kwadratowych.

Restauracja kaszubska i kuchnia fusion

Pod adresem Ołowianka 1 nie mieści się zwykła restauracja kaszubska. W Filharmonii kulinarna tradycja regionu jest inspiracją dla dań, w których widać wyraźne wpływy kuchni fusion. W menu znajdziecie między innymi:

-tatar ze śledzia z czerwoną cebulą, ogórkiem, jabłkiem, koprem i musztardą;

-kaszubską zupę musztardową z jajkiem, kiełbasą, boczkiem, warzywami, majerankową oliwą i śmietanką;

-mus z rokitnika z porzeczkowym caulis, bezą fiołkową, kruszonką z piernika i liofilizowaną czarną maliną.

Wszystkie pozycje są przygotowywane wyłącznie z najwyższej jakości, świeżych składników. W restauracji Filharmonia możecie zjeść zarówno dania mięsne, jak i wegetariańskie – np. burgera z boczniakiem, halloumi i dodatkami czy wege gołąbka z kaszą bulgur i zielonym groszkiem, podanego w sosie pomidorowo-paprykowym. Ofertę uzupełnia lokalne piwo Starogdańskie, domowa nalewka i rozbudowana karta win.

Restauracja Filharmonia – zadowoleni goście i branżowe wyróżnienia

Skomponowane z wielką starannością i mistrzowskim wyczuciem menu w połączeniu ze świetną lokalizacją czynią z Restauracji Filharmonia idealne miejsce na kolację po dniu zwiedzania Trójmiasta. Potwierdzają to opinie wielu gości, którzy często twierdzą, że serwowana jest tu najlepsza ryba w Gdańsku. Filharmonia zyskała też uznanie wśród krytyków kulinarnych. Prestiżowy francuski Gault Millau wyróżnił ją za autentyczne podejście do kuchni, gdzie wyobraźnia, pasja i talent splatają się ze sobą, tworząc w efekcie znakomite dania zachwycające turystów z całego świata.