Mimo że większości osób jesień może kojarzyć się z melancholią, szarością, a co gorsza brzydką pogodą, coraz większe grono przyszłych nowożeńców decyduje się na organizację wesela we wspomnianym okresie. Z pewnością duży wpływ na to mają mniejsze koszty, jakie trzeba będzie ponieść w przypadku organizacji ślubu i wesela. Jednak to niejedyne zalety płynące z planowania wesela w okresie jesiennym.

Biorąc pod uwagę statystyki większość par młodych, decyduje się, aby zorganizować swój ślub w tzw. ciepłych miesiącach, kiedy to przyroda budzi się do życia i kiedy mogą liczyć na bezchmurne niebo. Jednak nie zawsze wszystkie ze wspomnianych warunków mogą być spełnione, a to za sprawą tego, że pogoda jest czymś tak zmiennym, że nikt nie jest w stanie zagwarantować, że akurat w dniu wesela będzie słoneczne i bezchmurnie. Ponadto należy pamiętać, że zbyt wysokie temperatury wśród niektórych gości mogą powodować dyskomfort i złe samopoczucie.

3Wesele Gdańsk – zalety organizacji wydarzenia jesienią

Organizacja wczesną jesienią takiego wydarzenia jak wesele Gdańsk w przypadku przyszłych nowożeńców może okazać się strzałem w dziesiątkę, ponieważ niesie za sobą szereg wymiernych korzyści. Do głównych zalet wspomnianego rozwiązania z pewnością należy zaliczyć następujące kwestie:

Piękne otoczenie/oryginalny i niepowtarzalny nastrój – polska złota jesień potrafi być naprawdę wyjątkowa, piękna i niezwykle urokliwa. To właśnie w tym okresie zachwyca nas szeroka paleta kolorów,ujawniająca się pod postacią złocistych, mieniących się liści oraz bogactwem lasu w postaci szyszek lub żołędzi, co w połączeniu z kwiatami i lampionami pozwoli nadać całemu wydarzeniu odpowiedniej oprawy. Tak stworzoną, klimatyczną scenerię będzie można wykorzystać podczas sesji ślubnej.

Mniejsze koszty — w sezonie zarówno restauracje, sale weselne, jak i hotele mają duże obłożenie, przez co bardzo często pozwalają sobie na wyższe stawki. To samo tyczy się również pozostałych podwykonawców w postaci np. zespołu muzycznego. Stąd też w tzw. niskim sezonie bardzo często możemy liczyć na bardzo atrakcyjne oferty cenowe.

Zmniejszenie ryzyka pokrycia terminu wesela z urlopem wakacyjnym gości.

Obiad weselny Gdańsk

Organizując wesele jesienią, możemy także liczyć, że obiad weselny Gdańsk, będzie zarówno dla pary młodej, jak i gości weselnych wyjątkową ucztą, ponieważ w tym okresie można liczyć na szereg sezonowych warzyw, owoców i świeżych ryb. Chcąc mieć pewność, że podawane na weselu potrawy będą przygotowane z najwyższej jakości składników, dzięki czemu zachwycą nie tylko smakiem i aromatem, ale także sposobem podania warto skorzystać z oferty Restauracji Filharmonia.